Projemizin Kapanış Sunumu yapıldı

25.10.2016 10:53

Seyitgazi İlçesinin Turizminde yatırımlar sonrası söz bölge halkında

Seyitgazi ilçesindeki Seyyid Battal Gazi, Şuca’edddin Veli Külliyeleri ile Frig vadisi eserlerinin tanıtımı için Eskişehir Valiliğince BEBKA tarafından destekli projemiz kapsamında bir yıl boyunca bir çok faaliyet gerçekleştirildi.

Seyitgazi Bölgesi Turizminin Geliştirilmesi adlı projenin kapanış toplantısı 20 Ekim 2016 tarihinde saat:15:00’de Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonunda yapıldı.

Etkinliğe Eskişehir Valiliği Vali Yardımcıları, Seyitgazi Kaymakamı, Seyitgazi Belediye Başkanı, Eskişehir ilindeki turizm acentaları, otel sahipleri ve kültür turizmle ilgili kamu kuruluşlarının müdürleri katıldı.

Hazırlanan proje ile Seyitgazi ilçe merkezi ve Çukurca mahallesinde turizmin potansiyelinin geliştirilmesi için tanıtım ofisleri kuruldu, ulaşım için elektrikli araçlar ve bisikletler alındı. Turistlerimizin dinlenme ve yemek yemeleri için kıl çadırlar kuruldu. Proje kapsamında EFSAD ile işbirliği içinde fotoğraf yarışması yapıldı. Odunpazarında açılan Seyitgazi turizm ofisinde 5 ay boyunca Frig eserleri sergilendi. Proje ile seyitgaziturizmi.gov.tr sitesinde Seyitgazi ilçesindeki kültürel varlıklar ve turizmle ilgili bilgiler 5 dilde hazırlanmıştır.

Tanıtım faaliyetlerinin sonuncusu olarak da 26 Ekim 2016 tarihinde Amsterdamdaki  Allard Pierson Arkeoloji Müzesinde Seyitgazi ilçemizdeki kültürel varlıkların tanıtımı yapılacaktır.

Proje Eskişehir Valiliği AB, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon merkezi tarafından yürütülmüştür.

Proje boyunc yapılanları SEYİTGAZİ FRİG FACEBOOK sayfamızdan indirebilirsiniz.