Doğa/Spor Turizmi

İlçe, baraj ve göllerle birlikte farklı iklim kuşaklarına bağlı olarak sessiz ve doğal güzelliklere sahiptir. Bölgede Çadırlı kamping, Trekking, Bisiklet, Motorsiklet sporlarını içeren etkinlikler yapılabilir. Özellikle Frig bölgesi doğası, sessizliği ile Trekking ve Bisiklet sporları için oldukça uygundur.
1. Yürüyüş (Trekking)
Frig Vadisi Yürüyüş Yolu, Gordion, Ankara - Seydiler, Afyonkarahisar - İncik, Kütahya-Yazılıkaya, Eskişehir
Ayrıntılı bilgi için http://www.frigyolu.com/yolisaretleri-tamamlanan.pdf http://www.frigyolu.com ‘dan bilgi alınabilir. Gordion (Ankara)-Seydiler (Afyonkarahisar)-İncik (Kütahya)-Yazılıkaya(Eskişehir) arasında Frig Vadisi boyunca Friglerin kullanmış olduğu yollar esas alınarak yaklaşık uzunluğu 400 km olan yürüyüş yolları oluşturup uluslararası standartlarda işaretlemek, yolun GPS verilerini ve her türlü dökumantasyonunu oluşturmak suretiyle ülkemizin en uzun doğa yürüyüş yollarından birisi olacaktır. Yönlendirme levhaları konulmasına başlanmıştır. Büyükyayla – Yazılıkaya Rotası 23,40 km, Büyükyayla Köyü/Seyitgazi, Yazılıkaya Köyü/Han Resim Yürüyüş Rota 2 Eskişehir Afyon Karayolu 81. km deki Büyükyayla köyü sapağında inilir (özel araçla gidilirse 3 km daha Büyükyayla yönünde devam edilebilir). Bu noktanın 3,00 km güney batısında bulunan çam ağaçları içinde doğa harikası Karaören göletinden başlayan rota Büyükyayla köyüne devamında önce güney batı yönünde 3,75 km boyunca Gökbahçe köyüne kadar devam eder. Eskişehir Afyon ana yolu üzerindeki Gökbahçe köyünden doğu yönünde, orman yollarından 7,13 km sonra 1144 m kotundaki Yapıldak Göletine varılır. Yapıldak Göletinden yine doğu yönde hareketle önce 3 km sonra Yapıldak Köyüne devamında da 7,20 km sonra Yazılıkaya’ nın hemen güneyinde yer alan 1308 m kotundaki Akçeşme’ ye varılır.
Rotaya ulaşım: Gidiş: Eskişehir Terminali – Afyon otobüsleri, Dönüş: Yazılıkaya veya Çukurca köyü otobüsleri


2. Çadırlı Kamping
İlçede çadırlı kamp üç bölgede yapılabilir.
1. Karaören göleti, Büyükyayla Köyü
2. Yapıldak Göleti, Yapıldak köyü
3. Çukurca Köyü, Frig Alanları

Karaören göleti, Büyükyayla Köyü
Eskişehir Afyon Karayolu 81. km deki Büyükyayla köyü sapağından köy yönünde devam ediyoruz ve 3,00 km sonra çam ağaçları içinde Karaören göletine varıyoruz. Kamp yerinde (Pınar) su vardır, WC yoktur.
Koordinatlar : 39o 11’ 51.39” K 30o 33’ 30,51” D Yükseklik : 1.101,00 m

Yapıldak Göleti, Yapıldak köyü 
Eskişehir’e 89 km mesafedeki Yapıldak köyüne vardıktan sonra güney batı yönünde Yapıldak Göleti yoluna girilir, 2,50 km sonra gölete varılır. Kamp yerinde su yoktur, ayrıca göleti besleyen kuru dere yatağına da aniden gelebilecek su nedeniyle çadır kurulmamalıdır. Kamp yerinde (Pınar) su vardır, WC yoktur. Koordinatlar : 39 o 09’ 15.63” K 30o 38’ 37.65” D Yükseklik : 1.140,00 m

Çukurca Köyü, Frig Vadisi
Çukurca Köyünde Frig ve Roma dönemine ait birçok eser bulunmakta olup, Midashan ve Köy dinlenme tesislerinde çadır konaklaması yapılabilir. Kamp yerinde (Pınar) su vardır, WC vardır. Konaklama tesisleri bölümünden iletişim bilgileri alınabilir. 

Peribacaları, Gökçegüney Köyü,Seyitgazi
Tüf ve tüfit türü jeolojik oluşumların erozyona uğraması sonucu oluşan yeryüzü şekillerinden oluşmaktadır.  Birinci derece Doğal Sit alanıdır.